لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

سقف سیاک چیست و چه مزایایی دارد؟

سقف ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها از مزایای منحصر به فردی برخور دارند و نحوه اجرا کردن هرکدام از آنها با دیگری متفاوت است.
درمقالات منتشر شده قبلی از وب سایت یزد سفالین به برخی از آنها پرداخته ایم و اکنون در این مقاله قصد داریم درمورد یکی دیگر از انواع آنها با عنوان سقف سیاک مطالبي را بيان كنيم با مزایای آن را آشنا شويم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مطلب، با ما همراه باشید.


سقف سیاک


سقف سیاک به روش سقف های بتن مسلح تیر و دال بتنی یک طرفه اجرا می گردد. این نوع سقف مزایای منحصر بفردی دارد به همین دلیل از آن بسیار استفاده می شود.
برای اجرای سقف سیاک نیاز است قبل از بتن ریزی، قالب های فلزی تیرچه ها بر اساس ابعاد و فواصل محاسبه شده در کنار یکدیگر قرار بگیرند. همچنین باید قبل از بتن ریزی، شمع های چوبی و یا آهنی اجرا گردد و در تیرچه ها و دال ها، آرماتورگذاری های لازم صورت گیرد.
در سقف سیاک از بلوک های سفالی و سیمانی به عنوان پرکننده فواصل میانی تیرچه ها استفاده نمی شود که همین امر باعث کاهش وزن سقف و به حداقل رسیدن میزان نشت شیرابه بتن در فواصل تیرچه ها خواهد شد در نتیجه کیفیت بتن اجرا شده ارتقاء پیدا می کند.(جهت مشاهده بلوک سقفی یزد کلیک کنید)


مزایای سقف سیاک


از مزایای سقف سیاک علاوه بر کاهش ضخامت و وزن آن می توان به افزایش طول عمر لوله های تاسیساتی و برقی به دلیل عدم تماس آنها با مصالح ساختمانی اشاره کرد.


برخی دیگر از مزایای این نوع سقف عبارتند از:


استفاده از سقف سیاک موجب سهولت در نصب و جابه جایی قالب ها می شود.
همانطور که گفته شد برای اجرای این نوع سقف دیگر نیازی به انواع بلوک سقفی نظیر بلوک سفالی نمی باشد.
این نوع سقف دارای قابلیت عبور لوله های تاسیساتی از میان سقف را دارا می باشد.
سقف سیاک در برابر حریق و آتش سوزی از مقاومت بالایی برخوردار است.
میزان آرماتور مورد نیاز این نوع سقف در مقایسه با سقف تیرچه بلوک بسیار کم تر می باشد.
استفاده از این نوع سقف موجب کاهش زمان و هزینه های اجرایی می شود.


کلام آخر


در مقاله فوق درمورد سقف سیاک و مزایای آن به طور کامل توضیح دادیم تا به شما عزیزان در این زمینه کمک ناچیزی کرده باشیم. امیدواریم که این مطلب همچون دیگر مطالب ارائه شده از وب سایت ما مورد توجه و مطالعه شما عزیزان قرار گرفته باشد.
خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه تمامی مقالات و خدمات ارائه شده از وب سایت یزد سفالین با ما درمیان بگذارید تا با بهره مند شدن از آنها بتوانیم مطالب بهتری را خدمت شما سروران گرامی ارائه نماییم.


پیشنهاد میکنیم از مقاله نحوه اجرای سقف سیاک دیدن فرمایید. 

همه چیز درباره بلوک سقفی
تعداد نظرات : 0